Для уникнення виходу з ладу вашого мережевого обладнання (комп’ютера, роутера та ін.), під час грози, настійно рекомендуємо відключити кабель з мережевих пристроїв, та відключити від них живлення.

Гроза є стихійним природним явищем і має вплив на роботу мережі. У момент розряду, через різке підвищення напруги в лініях електропередачі можливі виходи з ладу, як обладнання провайдера, так і абонентського обладнання, і не лише мережевого.
При попаданні блискавки в землю або якийсь об’єкт в радіусі до 1500 метрів від будівлі, існує ймовірність переміщення до нього електричних розрядів з різних комунікацій, здатних проводити струм: системи електропостачання, зв’язку, газопровід. Це викликає різке зростання напруги в електричних мережах, що приводить до різних аварійних ситуацій. У результаті впливу блискавки, комп’ютери і побутові прилади можуть вийти з ладу. При цьому, як правило, такі прилади не підлягають гарантійному ремонту.

Якщо Ви йдете з домуто кабель також краще відключити від мережевого обладнання на випадок,якщо почнеться гроза у Вашу відсутність, так Ви вбережете його від неполадок. Якщо зв’язок зник під час грозитоможливозникло живлення на технічній площадці або вийшло з ладу магістральнеобладнанняяке відновлюється в першу чергу.

Загальні рекомендації під час грози.

  • На час грози треба відключати в будинку всі побутові електроприлади, не стояти біля вікон і дверей, не торкатися кабелів чи антен, водопровідних кранів, не користуватися водогоном (а тим більше митися у ванній чи душі).
  • Простежте, щоб у приміщенні не було протягу, який може притягнути кульову блискавку.
  • Не користуйтеся звичайним телефоном. Стільниковий телефон, якщо ви знаходитеся на вулиці, краще вимкнути. Утримайтеся від розмов по телефону, при великій потребі робіть це швидко, відразу після чергового грозового розряду.

    На сьогоднішній день 100% захисту від грози не існує. Лише дотримання елементарних правил безпеки під час грози збільшить шанси збереження Вашого мережевого обладнання та інших побутових приладів.