Як обрати швидкість?

У світі сучасних технологій доступ до високошвидкісного Інтернету став невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Кожен з нас хоча б раз замислювався над тим, яку швидкість підключити для домашнього інтернету?

100 Мбіт\с— ідеально для декількох пристроїв. Її достатньо для перегляду HD відео на Youtube, онлайн навчання через Zoom, онлайн ігор, роботи через інтернет. Навіть якщо кілька людей одночасно дивляться відео чи грають в ігри, інтернет не гальмує.

Швидкості 100 Мбіт/с буде мало тим, хто постійно завантажує великі файли, наприклад, 4К відео в Youtube, дивитися відео у форматі HD, завантажує музику і кіно, підключає до мережі кілька комп’ютерів, краще вибирати 300-500 Мбіт/с. Для поціновувачів кіно в якості Ultra HD, любителів завантажувати об’ємні файли з торентів, тих, кому потрібно постійно передавати великі обсяги інформації (фотографи, стримери), потрібен гігабіт.

Це не значить, що швидкості 100 Мбіт/с не вистачить, щоб дивитися кіно у хорошій якості. Вистачить, але завантаження займе набагато більше часу, а на інших пристроях швидкість різко впаде.

Для перевірки швидкості інтернету скористайтесь сервісом Speedtest, він показує вхідну та вихідну швидкість. Перевіряти швидкість потрібно на комп’ютері чи ноутбуці з підключенням інтернету через кабель (без WIFI роутера). Невідповідність швидкості 5-7% вважається нормальною. Реальна вхідна/вихідна швидкість у тарифі 100 Мбіт/с має бути не нижчою за 90 Мбіт/с. Таким чином можна дізнатися реальну швидкість від провайдера. Після цього можна підключитися через Wi-Fi мережу та перевірити наскільки “ріже” швидкість роутер. При бездротовому підключенні через маршрутизатор швидкість інтернету буде нижчою на 20-50% від заявленої. Швидкість залежить від Wi-Fi роутера, кількості підключених абонентів, розташування маршрутизатора. При більшій розбіжності варто звернутися до колл-центру, щоб ми перевірили швидкість і усунули несправність.

Важливо врахувати, що, крім продукції, що поставляється провайдером, на якість сигналу можуть впливати різні чинники. Наприклад яка швидкість передачі у відвідуваного сайту, його місце розташування, кількість одночасно звертаємих до сайту користувачів. На якість мережі може впливати ряд інших факторів, як стан маршрутизатора в квартирі або офісі, низька сила WIFI сигналу, перевантаження частот, технічні можливості пристрою.

При виборі пакета враховуйте не тільки обсяг швидкості, що надається, але й технічні характеристики, якість обслуговування і кількість підключених пристроїв.